Lood said kaante vahele - "Meie kooli naabermaja - Muhu pastoraat"

Suur rõõm on teada anda, et Muhu pastoraadi kirev lugu on kaante vahele saanud ja ilmunud on raamat Meie kooli naabermaja – Muhu pastoraat. 

Lugu sai alguse 2013. aasta sügisel, mil äsja Muhu Põhikooli 8. klassi juhatajaks saanud Anu Kabur oma kabinetis akna all ja mõtles murega sellele, et kes uurimistööd ei tee, see klassi ei lõpeta... Tema pilk libises aknast välja ja jäi peatuma kooliga kokku ehitatud, kuid selleks ajaks üsna räämas majal, kus kunagi olid olnud Muhu kooli söökla ja käsitööklassid, enne seda sidekontor, kino ja arstipunkt, veelgi varem aga oli seal elanud pastoripere ja tegutsenud Muhu kirkumõisa rahvas.

Kollektiivse uurimistöö teema oli leitud ja selle tulemusi saategi lugeda selle raamatu kaante vahelt. Raamatu esikaant kaunistab Inna Ligi pastoraadi restaureerimise projekt ja Muhu Pärandikool MTÜ eestvedamisel on väärikas ja vana maja taas uuele etapile vastu astumas.

Raamatut on võimalik osta kohvikust Koek & Moes, Muhu vallavalitsusest ja kirjutades Muhu Pärandkoolile.

Lisainfo: