20.-21. juulil toimub vana maja soojustamise I õppetsükkel Muhu pastoraadihoones

Vanade hoonete soojustamine on üks keerulisemaid etappe, millega tuleb maja renoveerimisel tegeleda. Millised on tänapäevased võimalused, millised materjalid vana maja konstruktsioonidega sobivad ja millised on üldised soovitused ja tähelepanekud. Pastoraadi hoone näitel tulevad vaatluse alla: hoone soojustamine tselluvillaga, palkseina tihendamine, roomatil lubikrohvi kasutamine ja muud vana maja  soojustamisega seotud küsimused.

PÄEVAKAVA

Reedel, 20. juulil Muhu kiriku pastoraadihoones, Liival:

10.00-10.30 Kogunemine ja hommikukohv

10.30 Hoone välimine soojustamine tselluvillaga -  Werrowool esindaja Mati Kummits,   MK Soojustus OÜ. Koolitust toetab KOP programm projekti "Koolituste tsükkel: avatud ajalooaabits ühe ehitismälestise näitel" raames.

11.30 Hoone sisemine soojustamine pilliroomattidega - praktikum / Antiigiveeb, Kalle Kase

13.00-14.00 lõunapaus ja supi söömine

14.00 Vanade hoonete soojustamine ning praktiline arutelu pastoraadihoone näitel /  Üllar Alev – Muinsuskaitseamet;  Tarmo Elvisto – Säästva Renoveerimise Infokeskus

16.00 orienteeruv lõpp

Laupäeval, 21. juulil Muhu kiriku pastoraadihoones, Liival:

10.00-15.00 – lubikrohvimise praktikum Kalle Kase juhendamisel.

Lõunapaus 12.00 – 12.30

Osalemine TASUTA. Võimalus oma ala parimatelt spetsialistidelt küsida ja õppida!

Registreerimine ja lisainfo aadressil muhu@parandikool.ee

Muhu Pärandikool MTÜ projekti „Lammutame, hoiame, või loome?“ toetab LEADER programmi meede 2 „Elujõuliste kogukondade arendamine ja elukeskkonna parendamine.“