Avatud ajalooaabits vana pastoraadihoone näitel

Vastu suve on jagada üks tõeliselt tore uudis - heakskiitu ja toetust leidis MTÜ Muhu Pärandikooli koolituste tsükkel: avatud ajalooaabits ühe ehitismälestise näitel.

Nimelt on kirikumõisa pastoraadihoones tegutseva pärandikooli soov jagada oma kogukonna liikmetele teadmisi, kuidas käituda ümber vanade majadega korraldes selleks traditsioonilisi õpitube.  KOP-projekti raames toetust saanud projekti eripära seisneb õpitu tulemuse jäädvustamises ehitusloo avatud aabitsa näol, mis lisab koolitustel omandatavatele teadmisele ka praktilise ning kõigile huvilistele hiljem kättesaadava näitematerjali. Näite paiknemine ajaloolise ja muinsuskaitsealuse hoone välisküljel annab kogu ettevõtmisele omakorda lisaväärtuse, mida mujal ei ole võimalik saavutada.

Projekti raames läbiviidavad praktilised töötoad ja tegevused:

Enamus tegevusi leiab aset juba juulis, kuid projekt tervikuna kestab 2019 märtsini.   MTÜ poolt koordineerib Kristjan Sisa.

Projekti toetati Kohaliku omaalgatuse programm 2018 Meede 1 – Kogukonna arengu raames ja toetuse suuruseks oli ligi kaks tuhat eurot. Noorte Töömaleva tegevusi toetab Muhu vald.

Loe lähemalt  KOP-programmist.

MTÜ Muhu Pärandkool

Muhu Pärandikooli üks tegevuse esmärkidest on pakkuda teadmisi ja praktilisi koolitusi, et osataks hinnata ja säilitada ehituspärandi parimaid praktikaid ja MTÜ tegevuse keskmes on Liival asuva endise kirikumõisa peahoone kohandamine kohalikuks Muhu kultuuripärandit toetavaks ja edendavaks teadus -ja õpikeskuseks.

Loe lisaks, tule kampa või toeta meie tegemisi!